W weekend 22-23 kwietnia odbędzie się kolejna edycja wojewódzkiej akcji znanej jako Eskapada. Poznaj region z przewodnikiem. W tym roku Wahadło przygotowało wyjątkowe zwiedzanie, które odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia. Obowiązują zapisy.


Co roku Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje akcję zachęcającą mieszkańców Kujaw i Pomorza do poznawania lokalnych walorów turystycznych. W tym roku, akcja pod nazwą – „Eskapada – poznaj swój region z przewodnikiem” zagości po raz kolejny w Brześciu Kujawskim. Brzeskie Centrum Kultury i Historii Wahadło w ramach akcji przygotowało wyjątkowe zwiedzanie dla mieszkańców Brześcia Kujawskiego i osób odwiedzających miasto. Gratką dla wszystkich będzie możliwość zwiedzania wystawy multimedialnej „Wahadło Czasu”, zlokalizowanej w nowym budynku centrum kultury. „Wahadło Czasu” w nowoczesny sposób opowiada o historii i tradycji Brześcia Kujawskiego od neolitu po czasy współczesne. Dzieje miasta prezentowane są na tle historii regionu i Polski. Multimedialna wystawa przeniesie zwiedzających w czasie, pozwoli na samodzielne odkopywanie zabytków archeologicznych, podglądanie dawnych światów i nasłuchiwanie ich odgłosów. Przygotowano dwie ścieżki zwiedzania – dla dorosłych i dla dzieci już od 4 roku życia.

W tym roku w ramach akcji Eskapada po wystawie oprowadzać będzie wyjątkowy gość. Organizatorzy przewidzieli trzy wejścia na wystawę: o godzinie 13, 15 i 17 w niedzielę 23 kwietnia. W ramach Eskapady wystawę zwiedzać będzie można bezpłatnie – obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników na stronie organizatora i limit miejsc.

Przewidziano również atrakcje towarzyszące: w trakcie trwania Eskapady w Brześciu Kujawskim będzie można np. Zrobić sobie zdjęcie w specjalnie zaaranżowanym „pokoju”, czy obejrzeć film edukacyjny na dużym ekranie.
Zapisy na Eskapadę rozpoczną się 13 kwietnia. Na zwiedzanie obowiązują zapisy. Pozostałe atrakcje w Brześciu Kujawskim zaplanowane na ten dzień odbywają się bez zapisów i są ogólnie dostępne.

Zapisy na wydarzenia odbywają się poprzez stronę www.eskapada-z-przewodnikiem.pl

Kategorie: Aktualności

Skip to content