Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki ulicznej na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2023 roku w Brześciu Kujawskim. Brzeskie Spotkania Teatrów Ulicznych „GramOFFon” w tym roku przeniosą Was w świat niezapomnianych emocji i wyjątkowych przedstawień. Festiwal potrwa przez dwa dni i odbędzie się w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” przy ulicy Kolejowej 44.

Plac przed budynkiem BCKiH Wahadło zamieni się podczas „GramOFFonu” w niezwykłą arenę, na której artyści z całej Polski, a także z zagranicy, zaprezentują swoje umiejętności, wciągając widzów w świat fantazji. Program wydarzenia nie tylko oferuje spektakularne przedstawienia teatralne, ale również animacje i angażujące zabawy dla najmłodszych (1 lipca).

Przez dwa dni GramOFFonu czekają na Was występy grup teatralnych o różnorodnych stylach i tematyce, gwarantujące niezapomniane chwile i intensywne emocje. To wydarzenie jest dedykowane wszystkim miłośnikom teatru, niezależnie od wieku. „GramOFFon” to doskonała okazja, aby spędzić niezapomniane chwile w magicznej atmosferze, która wypełni przestrzeń wokół Wahadła sztuką i kreatywnością. Na brukowanej „scenie” będziemy mogli zobaczyć m.in. OtoTo Teatr z Wrocławia, który zaprezentuje komedię familijną pt. „Offline”. Spektakl opowiada historię cyberchłopca biegle poruszającego się w świecie technologii, ale wszystko się zmienia, gdy brakuje prądu. Teatr Malowany Piosenkami Marty Andrzejczyk zaprezentuje sztukę o tytule „Opowieści z szafy”. Przez ten spektakl dowiecie się, że szafa to nie tylko zwykły mebel do przechowywania ubrań. To również idealne schronienie przed problemami oraz wyjątkowy wehikuł czasu, który potrafi poruszyć wyobraźnię. Na zakończenie jubileuszowej XX edycji „gramOFFonu” w amfiteatrze przed Wahadłem wystąpi Lwowski Teatr Vuala w sztuce pt. „Cyrkowe kolory”. Ten spektakl łączy w sobie elementy tańca, muzyki, pantomimy i popisów akrobatycznych. Artyści tworzą atmosferę teatralnej fiesty i zapraszają widzów do wspólnej zabawy. Cały program Brzeskich Spotkań Teatrów Ulicznych GramOFFon 2023 znajdziecie poniżej.

Turniej Buskerów w Brześciu Kujawskim

W ramach festiwalu odbędzie się Turniej Buskerów o „Złoty gramOFFon”. Jest to konkurs dla artystów solistów, w którym wystąpią trzej zupełnie odmienni sztukmistrze. Zwycięzcę, czyli zdobywcę głównej nagrody – „Złotego gramOFFonu”, wybierze publiczność. Przed publicznością wystąpią m.in. Klaun Kulka, Aryman, Krzysztof Kostera.

GramOFFon w Brześciu Kujawskim – program wydarzenia

Data: 1 lipca 2023. Miejsce: Amfiteatr przy BCKiH Wahadło, ul. Kolejowa 44, Brześć Kujawski

21:00 – Teatr Sza „Strefa” z BCKiH „Wahadło” + animacje
22:00 – „Testament Szewczenki” – Lwowski Teatr Woskresinnia

Data: 2 lipca 2023. Miejsce: Amfiteatr przy BCKiH Wahadło, ul. Kolejowa 44, Brześć Kujawski

15:00 – „Rycerz bez konia” – Teatr Barnaby
16:00 – „Offline” – Ototo Teatr
17:00 – „Opowieści z szafy” – Teatr malowany piosenkami
18:00 – Turniej buskerów: Klaun Kulka, Aryman, Krzysztof Kostera
20:00 – „Ristorante” – Teatr Na Walizkach
21:00 – „Cyrkowe kolory” – Lwowski Teatr Voala

GramOFFon 2023 – teatry uliczne w Brześciu Kujawskim – plakat

Plakat z harmonogramem wydarzenia pod nazwą GramOFFon 2023 - Brzeskie Spotkania Teatrów Ulicznych
GramOFFon 2023 – plakat zbiorczy

Zapraszamy do Brześcia Kujawskiego na Brzeskie Spotkania Teatrów Ulicznych „GramOFFon”! Przygotujcie się na dwa dni niesamowitych doświadczeń teatralnych, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. Do zobaczenia na XX Brzeskich Spotkaniach Teatrów Ulicznych „GramOFFon”!

Kategorie: Aktualności

Skip to content