Zapraszamy do wzięcia udziału w majowym spływie kajakowym 7 maja 2023. Poniżej przedstawiamy garść informacji praktycznych dla uczestników spływu.


Data spływu: 7 maja 2023, g. 10:00
Start zapisów: 24 kwietnia 2023, g. 15:00
Trasa spływu: Lubraniec – Brześć Kujawski (około 12 km)
Przewidywany czas spływu: 3 – 5 godziny (w zależności od umiejętności kajakarza)
Miejsce i czas zbiórki: spotykamy się na parkingu przy BCKiH Wahadło (ul. Kolejowa 44, Brześć Kujawski) o godzinie 10. Zapewniamy transport na start spływu. Spływ kończy się na terenach rekreacyjnych w Brześciu Kujawskim (przy targowisku miejskim), stąd uczestnicy do BCKiH udają się pieszo.
Limit miejsc: 28 osób
Koszt: 40 zł od osoby

Płyniemy w kajakach dwuosobowych!


ZAPISY I OPŁATY.

Zapisy na spływ przyjmujemy w recepcji BCKiH Wahadło (ul. Kolejowa 44, Brześć Kujawski) w godzinach pracy recepcji tj.: poniedziałek – piątek od 9 do 18 lub telefonicznie pod nr (54) 416 99 31. Uczestnik uprawniony do wzięcia udziału w spływie musi być wpisany na listę uczestników i dokonać opłaty wpisowej (40 zł, płatne do dnia 05.05.2023 do godziny 12:00) która pokrywa organizację spływu i ubezpieczenie – płatność tylko gotówką! W przypadku braku opłaty w terminie osoba zostanie skreślona z listy uczestników.

Uwaga! Wynajmujemy kajaki od firmy zewnętrznej, dlatego nie będzie możliwości zwrotu opłaty za uczestnictwo w przypadku rezygnacji w ostatniej chwili! Prosimy o przemyślane zapisy!

Jakie dane będą potrzebne, by zapisać się na spływ?

Oprócz twojego imienia i nazwiska potrzebujemy również twojego nr PESEL, którego użyjemy by ubezpieczyć Cię na czas spływu. Weźmiemy od Ciebie również nr telefonu i e-mail by być z Tobą w kontakcie. Administratorem twoich danych związanych z organizacją spływu jest Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło”.

Jak zachowywać się na wodzie?

Każdy z Was odpowiada za swoje bezpieczeństwo. Uczestnik spływu płynie w poprawnie zapiętej kamizelce (kapoku). Nie wstawaj i nie siadaj na burtach kajaka, nie kołysz się na boki i nie odpychaj celowo wiosłami innych kajaków grozi to wywrotką. Nie wypływaj przed kajak, który prowadzi spływ ani też nie pozostawaj za kajakiem, który zamyka spływ. Kajaki powinny płynąc w odstępach, które pozwalają na obserwację innych uczestników spływu. Spływ nie ma charakteru wyścigu, dlatego nie ścigaj się z innymi kajakami.

Jak przygotować się do spływu?

Zabezpiecz przed zamoczeniem i utonięciem cenne przedmioty, które zabierzesz ze sobą (dokumenty, telefony, aparaty fotograficzne itp.). Nie zapewniamy worków wodoodpornych i nie ponosimy odpowiedzialności za zagubione rzeczy. Zabierz ze sobą okulary, które ochronią Cię przed słońcem, wiatrem, kurzem i gałęziami drzew. Ubierz się stosownie do aury, zabierz buty, w których możesz wejść do wody, napoje chłodzące i żywność. Pomyśl również o kremie, który ochroni Twoją skórę przed słońcem i o środku przeciw komarom.

Warunki na rzece

Zgłowiączka to wąska rzeka, która może być zwężona przez trzcinę, miejscami może wystąpić rzęsa wodna i powalone drzewa, które utrudniają przepływanie rzeką. Nurt rzeki jest spokojny, ale napotkane przeszkody mogą być uciążliwe dla niedoświadczonych kajakarzy.

Zobacz galerię zdjęć z poprzednich spływów:

Dbaj o środowisko

Pozostaw rzekę czystą. Nie zaśmiecaj rzeki i jej brzegów. Nie niszcz roślinności i nie zachowuj się głośno – rzeka to królestwo ptaków.

Regulamin spływu

Zapoznaj się z regulaminem spływu. Znajdziesz go w recepcji BCKiH Wahadło lub zapoznaj się z nim teraz, klikając w przycisk poniżej.

Jeśli masz pytania – śmiało kontaktuj się z nami! Tel. bezpośredni do organizatora: 782 838 777

Kategorie: Aktualności