Z wielką radością zapraszamy wszystkich miłośników tradycji i magii na Noc Świętojańską nad jeziorem Cmentowo w Brześciu Kujawskim! Przygotowaliśmy dla Was niezapomnianą noc pełną warsztatów, pokazów i rozrywki, która odbędzie się już 24 czerwca 2023.

Już od godziny 19:00 rozpoczniemy wieczór od warsztatów plecenia wianków, gdzie będziecie mogli odkryć tajniki tej dawnej sztuki oraz stworzyć własne magiczne ozdoby. Równocześnie odbędą się warsztaty wikliniarskie, na których będzie można nauczyć się podstaw tego rzemiosła i stworzyć własne wyjątkowe wyroby z wikliny.

Dla miłośników rękodzieła przygotowaliśmy również pokazy naturalnego farbowania tkanin, gdzie specjaliści w tym fachu podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Będzie to okazja do zanurzenia się w świat barw i odkrycia niezwykłych technik tworzenia pięknych, naturalnie barwionych tkanin.

Jeśli interesuje Was wiedza o ziołach i ich magicznych właściwościach, nie możecie przegapić spotkania z zielarką. Nasza zielarka odpowie na Wasze pytania, podzieli się sekretami zielarstwa i odkryje tajemnice roślinnych eliksirów.

Na miłośników tradycji czeka także pokaz tkactwa, gdzie będziecie mogli zobaczyć, jak powstają piękne i wyjątkowe tkaniny w technikach dawnych lat. Mamy nadzieję, że przeniesie to Was w czasie i pozwoli poczuć atmosferę dawnych zakładów tkackich.

W trakcie naszego wieczoru Drużyna Wojów Piastowskich Jantar zaserwuje Wam słowiańskie podpłomyki – smakowite dania, które ożywią Wasze podniebienia i wprowadzą Was w klimat słowiańskiej tradycji kulinarnej.

Spektakl „Kwiat Paproci” o zachodzie słońca i potańcówka

Ale to jeszcze nie koniec! O godzinie 21:12, dokładnie w chwili zachodu słońca, rozpocznie się spektakl „Kwiat Paproci” w wykonaniu Teatru Latarnia. To magiczne widowisko przeniesie Was w świat legend i baśni, wprowadzając Was w atmosferę tajemniczości i czarów.

Po spektaklu zapraszamy Was na potańcówkę! Od godziny 22:22 do północy Kapela Braci Rejwów będzie rozgrzewać parkiet swoją tradycyjną muzyką.

Noc Świętojańska nad jeziorem Cmentowo w Brześciu Kujawskim to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 24 czerwca 2023. Wszystkie atrakcje są dostępne dla Was bezpłatnie. Przybywajcie licznie, aby wspólnie celebrować magię letniego przesilenia i cieszyć się niepowtarzalną atmosferą tej wyjątkowej nocy!

Noc Świętojańska w Brześciu Kujawskim – program godzinowy

19:00 – 21:00 – warsztaty plecenia wianków, wikliniarskie plecenia bransoletek, pokaz naturalnego farbowania tkanin, spotkanie z zielarką, pokaz tkactwa,
19:00 – 21:00 – słowiańskie podpłomyki z Drużyną Wojów Piastowskich JANTA
21:12 – spektakl „Kwiat Paproci” – Teatr Latarnia
22:00 – potańcówka z Kapelą Braci Rejwów
23:59 – zakończenie wydarzenia

Plakat wydarzenia Noc Świętojańska w Brześciu Kujawskim

Noc Świętojańska w Brześciu Kujawskim 2023 - plakat wydarzenia
Noc Świętojańska w Brześciu Kujawskim – plakat wydarzenia

Noc Świętojańska w Brześciu Kujawskim – miejsce wydarzenia

Kategorie: Aktualności